Napísali o nás

Automatizačná spoločnosť MTS v médiach.

Pozrieť články
trend.sk

Ex-podnikateľ roka Juraj Habovštiak: Kríza nás dobieha najmä teraz, keď meškajú dodávatelia

V oravskej obci Krivá sa dodnes vyvinula firma, ktorá potvrdzuje, že Slováci vedia byť v biznise svetoví. Spoločnosť MTS sa venuje automatizácii priemyslu. Jej zakladateľ Juraj Habovštiak, ktorý v roku 2019 získal titul EY Podnikateľ roka, dnes pomáha svojím manažérom rozvíjať nové pobočky. Potrebujú nové kapacity, pretože zmeny na trhu sa dejú výrazným tempom.

03. 12. 2021
trend.sk

TREND TOP Manažérom roka je Juraj Habovštiak, investorom Vetropack

Týždenník TREND udeľoval už 23. raz prestížne výročné ocenenia za mimoriadne podnikateľské úspechy firmám a manažérom pôsobiacim na Slovensku. Kým o štyroch zo šiestich kategórií rozhodujú nepriestrelné finančné výsledky za rok 2019, poradie v ankete Manažér a Investor roka v sebe nesie aj určitú mieru subjektivity a sympatií, pretože za nich hlasujú čitatelia, osobnosti biznisu a partneri súťaže.

24. 11. 2020
sme.sk

Habovštiak z firmy MTS: V spálni som mal kanceláriu a v kotolni výrobu

Firma pre mňa nepredstavuje majetok, ale tím ľudí, ktorí si rozumejú,“ povedal Juraj Habovštiak z firmy MTS, ktorá sa zameriava na inovácie vo výrobných podnikoch. V obci Krivá je vďaka spoločnosti MTS najnižšia nezamestnanosť na Slovensku. Aké je to viesť takúto firmu? Ako ich zasiahla pandémia? A prečo sa stal víťazom súťaže EY podnikateľ roka?

14. 10. 2020
trend.sk

Šéf MTS: S plánmi tržieb to nepreháňame, iba by nás brzdili

V oravskej obci Krivá vyrástla firma, ktorá potvrdzuje, že Slováci vedia byť v biznise svetoví. Zakladateľ spoločnosti MTS Juraj Habovštiak je dnes typom manažéra, ktorý už len dohliada na chod vecí a stratégiu firmy. Jeho idea spred 25 rokov založiť na Orave podnikanie, ktoré by sa venovalo vtedy ešte takmer neexistujúcej automatizácii, prináša ovocie najmä dnes, keď firma dosahuje tržby v desiatkach miliónov eur.

08. 10. 2020
trend.sk

Firma slovenského EY Podnikateľa roka napreduje. Teraz si trúfa na svet

Spoločnosť MTS, ktorá je slovenským lídrom vo výrobe automatických liniek, v minulom roku opätovne potvrdila výrazný rast svojho biznisu. Oravský výrobca investoval v ostatných desiatich rokoch aj do vývoja vlastného softvéru pre automatizáciu, ktorý je určený pre svetovú klientelu a rozširujúci sa Priemysel 4.0.

21. 05. 2020
forbes.sk

Novembrový Forbes predstavuje malé a stredné firmy s veľkými úspechmi

V novembrovom vydaní magazínu Forbes sa dozviete, ako funguje spoločnosť dvoch Slovákov, ktorá freelancerom zabezpečuje pôsobenie na rozmanitých IT projektoch. Predseda predstavenstva Slovnaftu nám v skratke priblížil, ako vyzerá jeho pracovný týždeň, a ponúkame vám i rozhovor so zakladateľom firmy MTS Krivá o tom, ako v malej dedine na Orave vybudoval firmu s vyše 300 ľuďmi a tržbami vyše 30 miliónov eur.

07. 11. 2018
ekonomika.pravda.sk

Roboty ťahajú Európu a sú z Oravy. Pozrite sa, ako nahradia ľudí

Aj v časoch spomaľujúceho ekonomického rastu je na Slovensku voľných stále viac 103-tisíc pracovných miest. Problém s nedostatkom zamestnancov pomáha podnikom vyriešiť slovenská spoločnosť MTS, ktorá na mieru navrhne aj zmontuje výrobné linky obsahujúce najnovšie robotické ramená od spoločnosti Universal Robots. Nedostatok ľudí trápi celú Európu, ktorej hospodársky rast je tak čoraz viac odkázaný práve na robotizáciu.

04. 11. 2011