Elektrické pohony a riadiace systémy

Elektrické pohony a riadiace systémy

Či už potrebujete vyrábať motory do áut alebo baliť potraviny na pásovom dopravníku, dáme vašim linkám technologické srdce a svaly v podobe riadiacich systémov a elektrických pohonov.

Radi vám dodáme aj náhradné diely, servis a technickú podporu v rámci značiek Indramat a Bosch Rexroth.

Ozvite sa nám

Sme výhradnými obchodnými zástupcami Bosch Rexroth na slovensku

a s ich elektrickými pohonmi a riadiacimi systémami máme najlepšie skúsenosti

 • Sú najvýkonnejšie na trhu
 • Majú dlhú životnosť a poruchy sú veľkou vzácnosťou
 • Majú širokú škálu funkcií a výkonov pre všetky aplikácie
 • Ľahko ich prepojíte so všetkým, čo má priemyselnú zbernicu
 • Nie je problém ich ovládať rôznymi druhmi PLC
 • Výrobca počíta s nástupom Internet of Things

Lineárne systémy

Lineárne aktuátory a Smart MechatroniX systémy

Zobraziť viac

Lineárne aktuátory a Smart MechatroniX systémy

V použití a integrácii týchto systémov do montážnych liniek má firma MTS bohaté skúsenosti kvôli veľkému množstvu aplikácií, ktoré sme vyrobili. Vďaka tomuto dostanete celé riešenie, vrátane technickej podpory z jednej ruky.

Systémy sa skladajú z kvalitnej lineárnej mechaniky, elektrických servo pohonov a nadstavbového aplikačného programu. Takto pospájané komponenty vytvárajú napríklad kartézsky manipulátor na nanášanie lepidla, alebo manipulátor na polohovanie skrutkovacieho systému, alebo užívateľsky príjemne programovateľný servolis.

Ako systémový integrátor produktov Bosch Rexroth vám pomôžeme s návrhom celého riešenia.

Kartézske viacosé systémy pre polohovacie a manipulačné úlohy

Sú to predpripravné celky, ktoré sa ľahko uvádzajú do prevádzky. S nástrojom LinSelect a online konfigurátorom si ľahko vyskladáte produkt na mieru, pre požadovaný rozsah pohybu a výrobný takt. So sadou Smart Function Kit máte k dispozícii predinštalovaný softver na rýchle a intuitívne naprogramovanie aplikácií typu pick and place, alebo pre osádzacie, montážne či baliace procesy.

Smart Function Kit pre dávkovanie

Je to aplikácia na nanášanie lepidla, alebo tesniacich hmôt. Pomocou predpripraveného programu uvediete dávkovaciu hlavu do prevádzky ľahko, rýchlo a intuitívne. Moderné a intuitívne webové rozhranie zjednodušuje programovanie a zobrazuje užívateľom aktuálne procesné údaje ako sú napr. poloha, rýchlosť prietoku či doba cyklu.

Servolisy pre niekoľko štandradizovaných lisovacích úloh

Vhodné pre aplikácie s požadovanou silou až do 70kN. Môže ísť o montážne, tvárniace, alebo testovacie úlohy. Aplikácia ponúka užívateľsky príjemné a jednoduché prostredie, možnosť ovládania a sledovania cez tablet, pripojenie prostredníctvom overených rozhraní. Takto máte kvalitu procesu a výsledky plne pod kontrolou.

 

ELEKTRICKÉ POHONY

výkonné systémy, ktoré rozhýbu vašu výrobu

Zobraziť viac
Zobraziť katalóg

SYSTÉM POHONOV REXROTH INDRADRIVE

s výkonovým rozsahom 1 kW – 120 kW

Komplexný systém ponúka veľkú flexibilitu prostredníctvom výkonovo a funkčne odstupňovaných riešení.

Medzi jeho silné stránky patrí:

 • oddelená riadiaca časť meniča
 • funkcie pre Safety on Board
 • Integrované riadenie PLC
 • možnosť komunikácie cez viaceré priemyselné štandardy ako PROFIBUS, CANopen, SERCOS, PROFINET alebo napríklad DeviceNet

Systémy pohonov môžu byť kompaktné alebo modulárne podľa toho, čo vo výrobe potrebujete.

FREKVENČNÉ MENIČE REXROTH

vhodné na open-loop-aplikácie v rozsahu výkonov od 0.4 do 90kW

Inštalácia je jednoduchá a do chodu meniče uvediete aj bez PC.

Veľmi príjemná bude pre zamestnancov kombinácia vysokej funkčnosti meničov a ich jednoduchej obsluhy.

MOTORY A PREVODOVKY REXROTH INDRADYN

rozsiahly program motorov

Rexroth IndraDyn je program motorov s presvedčivým výkonom. Vyberiete si v rámci neho motory na každú aplikáciu vďaka rozmanitosti konštrukčných typov, verzií a výkonov.

V ponuke sú motory:

 • synchrónne aj asynchrónne
 • lineárne aj stavebnicové
 • vysokorýchlostné alebo s vysokým momentom

Pokryjeme tak všetky požiadavky modernej výrobnej automatizácie.

Motory a prevodovky Rexroth IndraDyn sú spoľahlivé a majú priaznivý pomer rozmerov a výkonu. Nový rad MS2N motorov ponúka presnejšie vyhodnocovanie krútiaceho momentu. +/– 5 %.

Pozrieť katalóg

KOMPAKTNÁ PLATFORMA INDRACONTROL XM

riadiaci systém na všetky aplikácie

Zobraziť viac

S IndraControl XM získate najnovšiu technológiu hardvéru s robustným dizajnom. Práve vďaka tejto robustnosti vám vo výrobe systém dlho vydrží a bude spoľahlivo fungovať.

Vstupno-výstupné moduly IndraControl S20 sú veľmi flexibilné, preto je tento komplexný riadiaci systém vhodný pre všetky typy aplikácií.

Silnou stránkou platformy je real time funkcionalita Sercos zbernice, ktorá zbiera dáta z linky v reálnom čase. Platforma sa ľahko udržiava a ovláda. Ďalší rast a inovácie vám zasa uľahčia prídavné moduly.

PLC SYSTÉM INDRALOGIC

otvorený PLC systém na univerzálne použitie

Zobraziť viac

IndraLogic je plne kompatibilný so štandardom IEC61131-3. Platforma je vždy rovnaká bez ohľadu na použitý hardvér. Vybrať si môžete zo širokej ponuky vstupov, výstupov a funkčných modulov.

Robustný dizajn uľahčuje ľuďom ovládanie systému. Výrobné linky budete mať vďaka nemu ľahko pod kontrolou.

CNC SYSTÉM INDRAMOTION MTX

výkonovo odstupňovaný systém CNC

Zobraziť viac

Je vhodný nielen pre štandardné obrábacie stroje, ale aj pre plne automatizované výrobné systémy. Otvára nové možnosti na maximálnu produktivitu a flexibilitu a súčasne umožňuje zber dát a generovanie správ o výkone.

CNC kontrolný systém IndraMotion MTX je škálovateľný od použitia pri jednom jedinom stroji až po napojenie na celú výrobnú sieť.

INDRAMOTION MLC SYSTÉM

výkonovo odstupňovaný systém CNC

Zobraziť viac

IndraMotion MLC systém je komplexný systém na všetky kontrolné operácie. Synchronizácia osí, elektronický prevod, elektronická vačka – to všetko ním obsiahnete.

Je využiteľný čisto ako PLC automat, ale medzi jeho ďalšie funkcie patrí napríklad CAM disc, robot control, flexprofile alebo funkcie pre hydraulické systémy.

INDRAMOTION MLD SYSTÉM

pohony s integrovaným riadiacim systémom PLC

Zobraziť viac

Jednoúčelové ohýbačky, podávače do lisov, strihacie a sekacie zariadenia… Pohony využijete na jedno- aj viacosové aplikácie. Systém MLD predstavuje rýchle a ekonomické riešenie jednoduchších jednoúčelových strojov, kde sa treba zamerať hlavne na pohyb a kde je menej ostatných vstupno-výstupných periférií.

Funkčné bloky na ovládanie pohybu PLC open umožňujú rýchle a komfortné riešenia.

OPERAČNÉ PANELY REXROTH HMI

HMI, panely a priemyselné počítače

Zobraziť viac

Máme pre vás širokú ponuku operačných panelov na efektívnu a účelovú vizualizáciu automatizovaného procesu. Radi spolu s vami zistíme, aké riešenie najviac uľahčí ľuďom prácu práve u vás.

Operačné panely Rexroth HMI dopĺňajú portfólio Rexroth a uľahčujú napojenie strojov na rozhranie HMI.

VÝVOJOVÝ SOFTVÉR

výkonovo odstupňovaný systém CNC

Zobraziť viac

Open Core Engineering koncept ponúka koordinovaný reťazec nástrojov na všetky fázy vývoja a celý životný cyklus produktov. Vďaka nemu získate možnosť pristupovať k funkciám firmvéru cez funkčné bloky integrované napríklad do Visual Studia alebo Matlabu a iných vývojárskych aplikácií.

IndraWorks Engineering framework umožňuje programovanie, parametrizáciu a zavedenie produktov Rexroth do prevádzky. Všetko z jedného miesta.

Vývojári softvéru od Bosch Rexroth mysleli na Industry 4.0, inteligentné zariadenia aj plnú automatizáciu. Open Core Engineering umožňuje testovať, merať a zbierať dáta zo strojov. A najskôr u vás odomkne veľký potenciál na zvýšenie efektivity.

STOJÍME ZA VAMI, NECH POTREBUJETE ČOKOĽVEK

Ako výhradné obchodné zastúpenie firmy Bosch Rexroth na Slovensku vám vieme najvýhodnejšie ponúknuť predaj náhradných dielov, servis a technickú podporu k značkám INDRAMAT, BOSCH, REXROTH.

Ide o predaj či servis starších Indramat, Bosch alebo Rexroth motorov, meničov, CNC, PLC a motion riadení. Servis dielov sa realizuje priamo u výrobcu v Nemecku. Ak si objednáte generálnu opravu, na servisované diely sa poskytne záruka ako na nový náhradný diel. Opravované diely sú vždy modifikované na aktuálnu technickú a firmverovú verziu, t.j. implementujú sa všetky vylepšenia a odstránenia zistených vývojových a technických nedokonalostí u starších modulov.

Ku týmto značkám poskytujeme poradenstvo, analýzu problému a v prípade potreby aj technickú podporu na mieste u zákazníka.

Ponúkame zákaznícky orientované školenia, napr. pre údržbu či programátorov. Základné školenie pre údržbu je zamerané najmä na zálohu a obnovu parametrov, riešenie porúch a diagnostické nástroje.

Pre výrobcov strojov je možnosť rozšíreného školenia, kde sa podrobnejšie preberajú jednotlivé funkcie systému. Školenia sa robia na požiadanie a môžu byť v školiacich priestoroch firmy MTS, alebo priamo u zákazníka. V prípade záujmu nás kontaktujte a vypracujeme vám individuálnu cenovú ponuku.

„Pohony Rexroth sme použili pre retrofit staršieho stroja v brúsno-montážnej linke. Nový pohon je spoľahlivejší a šetrí náklady, keďže výmena komponentov nie je taká nákladná ako pri predošlom type. S MTS bola rýchla a bezproblémová spolupráca, výborná komunikácia vysoko odborná pomoc pri riešení problému.“

Matej Plevko
Technológ údržby, Schaeffler Slovensko

V prípade Vašich otázok nás kontaktujte, alebo si dohodnime nezáväznú schôdzku.

Martin Nákačka

Martin Nákačka

Produktový manažér pre elektrické pohonné a riadiace systémy

Zobraz kontakt na obchodníka martin.nakacka@mts.sk
+421 43 5502 163

Nájdete u nás všetko, čo potrebujete vo výrobných linkách.
Zo spoľahlivých komponentov pre vás radi navrhneme funkčný celok.