Športový deň MTS 2023

Aj tento rok sme pre naše kolegynky, kolegov a ich rodinky pripravili Športový deň MTS – Juniáles. Športový deň je jedinečnou udalosťou, kedy si všetci môžeme oddýchnuť od každodenných povinností a spoločne sa zabaviť pri športe, rôznych aktivitách, alebo sa len tak porozprávať pri dobrom jedle či osviežujúcom nápoji.

Po minuloročnom májovom Športovom dni sme tohtoročný Športový deň naplánovali na sobotu, 24. júna v očakávaní pohodového letného počasia. Ako hovorí aj jedna pranostika: „Na svätého Jána otvára sa k letu brána“. Počasie nakoniec nevyšlo podľa predstáv a Juniáles prebehol v zamračenom a sychravom počasí, avšak v skvelej atmosfére a našťastie bez búrky.

Vážime si, že napriek nepriaznivému počasiu prišli aj početné skupiny z našich prevádzok z Liptovského Mikuláša a Banskej Bystrice a že celková návštevnosť bola dokonca vyššia ako minulý rok.

K vysokej účasti určite prispel aj bohatý sprievodný program počas celého dňa. O zábavu detí a dospelých sa staralo občianske združenie V.I.A.C a veselé animátorky z Happy Monkeys. Novinkou a veľkým lákadlom bol výcvik hasenia na simulátore požiaru od firmy Pyrokomplex. Účastníci si mohli vyskúšať rôzne situácie z oblasti ochrany pred požiarmi, vrátane prevencie i riešenia konkrétnych krízových situácií.

Ďalšou novinkou v programe boli aj dych berúce ukážky výcviku psíkov, prezentácia ich poslušnosti a fyzickej zdatnosti. V rámci podujatia pripravila zaujímavé aktivity i Všeobecná zdravotná poisťovňa. Tieto boli zamerané na prevenciu rôznych civilizačných chorôb a boli doplnené o zaujímavé poradenstvo.

Športové aktivity sa každý rok tešia veľkej obľube medzi našimi zamestnancami. Vo futbalovom turnaji obhájil minuloročné víťazstvo tím Hurco. Najlepším strelcom turnaja sa s piatimi gólmi stal Andrej Kožienka. Volejbaloví turnaj jednoznačne vyhrali Chmelárovci.

Na záver by sme chceli poďakovať všetkým účastníčkam a účastníkom za skvelú atmosféru, nadšenie a úsilie. Aktívna účasť, či už v rámci športov alebo iných aktivít prispela k vytvoreniu nezabudnuteľného podujatia, na ktoré budeme radi spomínať.