Do práce na bicykli 2023

Počas mesiaca jún sa 88 našich kolegýň a kolegov zapojilo do 10. ročníka národnej kampane – Do práce na bicykli. Cieľom tejto akcie bolo vymeniť tradičnú jazdu autom do práce a z práce, za cyklistiku, chôdzu alebo verejnú dopravu.

Celkovo sa nám v MTS podarilo vytvoriť 24 tímov a absolvovať až 2289 jázd. Väčšinu týchto aktivít tvorila jazda na bicykli, pričom sa nám podarilo prejsť 16 225 km. Verejnou dopravou najazdili MTS-kári 275 km a prešli 246 km, peši alebo behom.

Vďaka tejto iniciatíve sa nám podarilo ušetriť približne 4171 kg oxidu uhličitého. Pre lepšiu predstavu, je toto množstvo CO2 ekvivalent k nabitiu pol milióna smartfónov alebo k 69 stromom, rastúcich od zasadenia po dobu 10 rokov. Každý, kto sa do súťaže zapojil, obdržal darčekový cyklo-balíček a po skončení sme vyhodnotili aj najlepších účastníkov.

Víťazné tímy vo firemnom vyhodnotení:


1. Pupkáči – Spolu najazdili 150 jázd, 1797 km a v našom okrese Dolný Kubín skončili na 2. mieste.
2. Ešte vládzem – Spolu najazdili 137 jázd, 1576 km a v našom okrese Dolný Kubín skončili na 3. mieste.
3. Zapľáskaní za ušami – Spolu najazdili 112 jázd, 1527 km a v našom okrese Dolný Kubín skončili na 4. mieste.

Vyhodnotili sme aj jednotlivcov, ktorým sa podarilo najazdiť najväčší počet kilometrov. Zvíťazil kolega Michal, absolvovaním 38 jázd, pričom nabicykloval až 979 km. V našom okrese Dolný Kubín sa tak umiestnil celkovo na 1. mieste v kategórii jednotlivcov. Druhé a tretie miesto obsadili kolegovia z tímu Pupkáči. Ivan najazdil 569 km a Juraj 535 km.

Osobitne sme ocenili štyroch kolegov: Ivan, Dušan, Erika a Michal, ktorí dosiahli maximum 44 jázd za celý mesiac a nevynechali ani jeden deň, pričom podotýkame, že mesiac jún bol na Orave výnimočne daždivý. V kategórii zamestnávateľov skončila MTS na skvelom 11. mieste z 1352 zapojených firiem. Všetkým výhercom aj zúčastneným gratulujeme. Veríme, že výsledky kampane upozornia na verejný záujem a dôležitosť cyklotrás na Slovensku a prispejú tak k ich ďalšiemu rozvoju.

Víťazný tím „Pupkáči“ spolu s kolegom Michalom, ktorý najazdil najviac kilometrov.

Ako na kampaň reagovali naši MTSkári?

„Som rád, že sa MTS tento rok prihlásila do súťaže a motivovala aj ostatných zamestnancov, aby prišli do práce na bicykli. Prekvapila ma veľká účasť kolegov, aj výsledný počet najazdených kilometrov. Verím, že to súťažou nekončí a budeme dochádzať na bicykli aj naďalej.“
Michal, tím Ešte vládzem

„Dobrá akcia. Už mám 60 rokov a chcel som vedieť či zvládnem chodiť každý deň do roboty a späť na bicykli. Chodili sme v každom počasí, zvykol som si, ani som neuvažoval ísť autom. Denne som prešiel 25 km a schudol som asi 9 kíl.“
Juraj, tím Pupkáči

„Nebrala som to, ako súťaž. Bol to a stále je spôsob, ako sa dostať do práce rýchlo a ekologicky. Pred prácou príjemné naštartovanie do nového dňa a po práci psychický relax.“
Erika, tím Usilovné včielky

Aj prostredníctvom takejto udalosti podporuje MTS svojich zamestnancov k zdravému životnému štýlu a dbá na ochranu životného prostredia. Naďalej pracujeme na pozitívnych zmenách, pozdvihovaní ekologického vedomia a spokojnosti našich ľudí, ktorí sa aj vďaka kampani Do práce na bicykli lepšie spoznali. Skvelou správou je, že mnohí z nich využívajú tento ekologický spôsob dopravy naďalej.