Nové ručné čítačky kódov Cognex

Spoločnosť Cognex rozšírila portfólio o nové modely v oblasti ručných, ale aj stacionárnych čítačiek kódov. V tomto článku sa dočítate o nových ručných modeloch.

Do nižšej triedy pribudol výkonný a cenovo dostupný model rady DM8050, ktorý nahradil úspešný model rady DM700. Do strednej triedy pribudli výkonné modely DM8050X a DM8050HDX, ktoré nahradzajú úspešný model rady DM8100 (dopredáva sa už len ako náhradný diel). Všetky tieto nové modely rady DM8050 majú rovnaké prevedenie tela, líšia sa vo výkonnosti, a teda používaných algoritmoch pre dekódovanie kódov. Model DM8050HDX bol skonštruovaný na čítanie veľmi malých 4-5mm kódov z pracovnej vzdialenosti 50mm (použitý špeciálny objektív).
Čítačky rady DM8050 komunikujú po sériovej linke (USB, RS232), po ethernete (protokoly: TCP/IP, FTP, Ethernet/IP, Profinet, SLMP, Modbus TCP), alebo bezdrôtovo s ich vlastnou inteligentnou stanicou (WiFi, Bluetooth). Technické parametre jednotlivých modelov si môžete pozrieť v katalógovom liste, príp. nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme :).

DM8050

Stiahni manuál v slovenčine

DM8050 EN

Rozšírila sa aj najvyššia modelová rada stacionárnych čítačiek kódov o model DM8600. Je to novšia, vylepšená verzia, ktorá nahradza úspešný model rady DM8500 (dopredáva sa už len ako náhradný diel). DM8600 bez problémov zvláda aj tie najnáročnejšie aplikácie, prečíta aj tie najnáročnejšie 1D a 2D kódy. Unikátne sú nielen použité algoritmy s technológiami 2DMax+™ a 1DMax+™, ale aj UltraLight® technológia použitého osvetlenia pre bezproblémové čítanie kódov. Technológia tekutej šošovky zas zabezpečuje variabilitu ohniskových vzdialeností pre čítanie kódov z rôznych pracovných vzdialeností. Tak ako u predošlých modelov DM8050 sa predáva táto čítačka v niekoľkých verziach, ktoré si môžete pozrieť v katalógovom liste, po príp. opäť poradíme.

DM8600

DM8600 EN